Tato stránka vznikla pro naše vedoucí a instruktory, aby dokázali uvařit skvělá jídla i v případě, že nejsou ve vaření zběhlí 🙂 Všechny recepty na této stránce máme ozkoušeny a také jsou všechna jídla v základu bezlepková (protože na tábor s námi jezdí děti, která mají alergii) a zahuštění, případně jiné použití lepku (pokud je to technicky možné) přichází až vždy na konci vaření, kdy je možné již oddělit finální bezlepkovou variantu.

Nemáme s touto stránku žádné ambice 🙂 Na to jsou jistě povolanější a šikovnější lidé, my zde pouze shromažďujeme recepty, které nám chutnají, máme je rádi a rádi je děláme nejen pro nás, ale i děti. Nejsme profi kuchaři a recepty nepocházejí čistě z naší hlavy (inspirovali jsme se u kuchařů jako je Zdeněk Polhreich, Roman Vaněk, Roman Paulus apod.).

Všechny recepty jsou normované na naše oddílové akce – tj. i dle našeho věkového složení, proto se u vás mohou normy značně lišit 🙂 Proto pokud budete chtít recepty použít, upravte si je dle vašich zkušeností. Také nenajdete v receptech žádná umělá dochucovadla, protože je nejen nemáme rádi (ač když není zbytí je samozřejmě také někdy využijeme), ale také máme rádi vaření ekonomicky, proto se vydáváme cestou vývarů a komplexního využití každé suroviny, kdy se z ní snažíme získat vše co jde 🙂 

Ať vám recepty dělají radost, 
Lukáš “Turbo” Lejsek – T.K. Orion České Budějovice